پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبیشترین سرعت نوروزی در محور پلدختر به ثبت رسید

تاریخ انتشار: 1399/01/05

محور پلدختر- خرم آباد با ثبت سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت در هشت روز ابتدایی تعطیلات نوروزی، بیشترین سرعت متوسط را در بین محورهای مواصلاتی استان به خود اختصاص داده است.
عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در تکمیل این خبر افزود: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا پایان روز سوم فروردین ۹۹، سرعت متوسط وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی مجهز به ترددشمار استان، ۷۷ کیلومتر بر ساعت بوده که محور پلدختر - خرم آباد با ۹۷ کیلومتر بیشترین سرعت و محور نورآباد - نهاوند با ۴۹ کیلومتر کمترین سرعت را به خود اختصاص داده اند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محور پلدختر-اندیمشک خرم آباد به علت وقوع سیل های فروردین و اسفند ۹۸ به عنوان یک محور موقت و با ایمنی پایین فقط برای خودروهای محلی و خدمت رسان باز است این میزان سرعت در این محور بسیار خطرآفرین خواهد بود از این رو به مردم توصیه می شود در محور پلدختر سرعت مطمئنه را رعایت کنند.
وی از کاهش ۵۳ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای استان خبر داد و گفت: تردد وسایل نقلیه در ۸ روز ابتدایی تعطیلات نوروزی امسال، یک میلیون و ۵۰۵ هزار و ۸۵ وسیله نقلیه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با سه میلیون و ۲۲۷ هزار و ۹۶۵ وسیله نقلیه، ۵۳ درصد کاهش نشان می دهد.
شرفی با بیان اینکه ساعت اوج تردد در این ایام بین ساعت ۱۴ تا ۱۵ عصر با ۲۴۴ وسیله نقلیه بوده است، اظهار کرد: محورهای دورود- سه راهی چالانچولان با ۶۳ هزار و ۵۳۴، سه راهی چالانچولان- خرم آباد(بروجرد) با ۵۷ هزار و ۹۳۰، خرم آباد- پلدختر(چم انجیر) با ۵۱هزار و ۴۳۶ و سه راهی چالانچولان - خرم آباد (مله سرخه) با ۴۹ هزار و ۸۷۷ وسیله نقلیه به ترتیب بیشترین سهم را در تردد وسایل نقلیه در این ایام داشته اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین نیز به محور پلدختر - اندیمشک با ۴۹ درصد اختصاص داشته است.
 مشخصات:
نظرات: *