پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیکاهش چشمگیر جابجایی بار و مسافر در لرستان/ رصد لحظه ای ناوگان ادامه دارد

تاریخ انتشار: 1399/01/05

در سه روز ابتدایی نوروز ۹۹ تعداد بارنامه صادره در استان ۷۰.۷۶ درصد و تعداد مسافر جابجا شده ۹۵.۸۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.
رضا عبدی رئیس اداره کالا راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان و سرتیم کشیک نوروزی معاونت حمل و نقل گفت: در سه روز  ابتدایی نوروز ۹۹ تعداد ۱۷۱ فقره بارنامه برای ناوگان کالا استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۹۲ فقره بارنامه ۷۰.۷۶ درصد کاهش در تعداد بارنامه صادره مشاهده می شود.
عبدی افزود: در این مدت ۵۰۵ نفر مسافر در قالب ۱۵۷ سفر جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۲ هزار و ۹۳ مسافر و هزار و ۷۰۲ سفر، ۹۰.۷۷ درصد در تعداد سفر و ۹۵.۸۲ درصد کاهش در تعداد مسافر را شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه ناوگان و تمام مراکز تابعه معاونت حمل و نقل به صورت لحظه ای توسط کارشناسان در حال رصد هستند، اظهار کرد: در مدت یاد شده ۳۹ مورد بازدید از شرکت های حمل و نقل کالا و ۶۴ مورد بازدید از شرکت های مسافر صورت گرفته است.
رئیس اداره کالا راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: بازدید مستمر از مراکز معاینه فنی خودرو استان انجام می شود و این مراکز تاکنون برای ۱۰۳ دستگاه تاییدیه سلامت صادر کرده اند.
وی از شناسایی ۱۲ فقره تخلف ناوگان مسافر در سامانه سپهتن خبر داد و گفت: همچنین در این مدت یک فقره تصادف منجر به فوت با یک نفر فوتی در محور خرم آباد- کوهدشت اتفاق افتاده است.
رضا عبدی از مردم فهیم استان در عمل به توصیه های ستاد کرونا مبنی بر در خانه ماندن و پرهیز از سفر تقدیر کرد.مشخصات:
نظرات: *