پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیافزایش ۳۹درصدی برخورد با شرکت‌های حمل و نقل متخلف در لرستان

تاریخ انتشار: 1397/10/18

 

در ۹ماهه سال جاری ۹۲ فقره پرونده تخلفات شرکت های حمل و نقل برون شهری در کمیسیون ماده ۱۲ استان بررسی شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۹درصد افزایش نشان می دهد.
مصطفی ملکی صادقی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در گفتگو با خبرنگار هفته‌نامه سیمره افزود:  از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۲ فقره پرونده تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر در کمیسیون ماده ۱۲ (رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل) استان بررسی و به صدور رای انجامیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۶۶ فقره پرونده از ۳۹درصد رشد برخوردار گردیده است.
وی با اشاره به عملکرد کمیسیون رسیدگی به تخلفات رانندگان گفت: در کمیسیون ماده ۱۱ که مسئولیت بررسی تخلفات رانندگان و برخورد با متخلفان را عهده دار است نیز ۴۰۹ فقره پرونده بررسی و منجر به صدور رای گردیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش نشان می دهد.
ملکی صادقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد معاونت حمل و نقل اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه دو میلیون و ۱۵۳هزار و ۷۶۷ نفر مسافر در قالب ۲۵۲هزار و ۷۷۰ سفر از خدمات حمل و نقل عمومی برون شهری استان بهره مند شده اند.
وی گفت: در این مدت سه هزار و ۱۳۹ راننده و تعداد یکهزار و ۲۸۳ دستگاه وسیله نقلیه اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری در بخش حمل و نقل عمومی مسافر استان فعال بوده اند که نسبت به نه ماهه سال گذشته پنج‌درصد افزایش اشتغال در این زمینه حاصل شده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان خاطرنشان کرد: ناوگان اتوبوسرانی استان لرستان با متوسط عمر ۶.۵۸  سال از جوانترین ناوگان کشور محسوب می شود.
وی از جابجایی بیش از چهار میلیون تن انواع کالا در لرستان خبر داد و افزود: در نه ماهه امسال چهار میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۸۷ تن انواع کالا در قالب ۳۴۰هزار و ۵۸۲ فقره بارنامه با ناوگان حمل و نقل کالا استان جابجا شده است و تعداد ۱۶هزار و ۸۸۳ نفر راننده و ۹ هزار و ۶۶۶ دستگاه وسیله نقلیه باری در این بخش فعال بوده است.مشخصات:
نظرات: *