پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیایمن‌سازی محورهای مواصلاتی استان در اولویت برنامه‌های راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان

تاریخ انتشار: 1397/10/18

موضوع ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی لرستان با سرعت و جدیت دنبال می‌شود و تاکنون اقدامات قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است.
عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در گفتگو با خبرنگار نشریه همدل ملت گفت: باتوجه به اهمیت مقوله ایمنی راه و نقش مهم آن در کاهش تصادفات جاده‌ای، ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی در اولویت برنامه‌های این اداره کل قرار دارد.
وی با بیان اینکه موضوع ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی لرستان با سرعت و جدیت دنبال می‌شود، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است که از مهم‌ترین آن می‌توان به تجهیز و به‌روزرسانی 135کیلومتر روشنایی در طول محورهای استان اشاره کرد.
شرفی افزود: پروژه‌های احداث روشنایی جدید در طول 19کیلومتر از راه‌های مواصلاتی در شهرستان‌های استان با پیشرفت فیزیکی 60درصد در حال اجرا است.
وی از نصب 9 عدد برج نوری در نقاط پرتصادف استان خبر داد و گفت: این اقدامات تاثیر بسزایی در افزایش ایمنی و کاهش تصادفات بخصوص در نقاط و گردنه‌های مه‌گیر و برفگیر دارد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان اظهار کرد: در سال جاری عملیات تعمیر، بهسازی و نصب گاردریل جدید در طول 4.5 کیلومتر از  محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.
وی با بیان اینکه بیش از یک کیلومتر نیوجرسی تعمیر، بازسازی و نصب شده است، گفت: همچنین 28هزار و 186 عدد انواع تابلو و علائم اطلاعاتی، مسیرنما، هشداری و ... در راه‌های استان نصب، و عملیات خط‌کشی نیز در طول یک کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان انجام شده است.
شرفی افزود: در بحث حریم نیز تعداد یکهزار و 383 پرونده بررسی شده که 567 مورد منجر به صدور رای گردیده است.
 مشخصات:
نظرات: *