پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلینخستین کارگاه آموزشی نسل جدید قیر در لرستان برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/02/18

 
 

​نخستین کارگاه آموزشی قيرهاي پي‌جي با شركت مديران و كارشناسان دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط و پيمانكاران و مشاوران قير و آسفالت استان لرستان در سالن بانك صادرات خرم‌آباد برگزار گرديد.
عباس شرفي مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي لرستان در ابتداي اين كارگاه آموزشي گفت: با توجه به مصرف سالانه هزاران تن قير در كشور، كيفيت قير مصرفي و كاهش مضرات زيست‌محيطي آن از دغدغه‌هاي اصلي محسوب مي‌گردد.
وي اظهار كرد: در حال حاضر پايين بودن عمر مفيد آسفالت چالشي اساسي در حوزه راه‌سازي و راهداري است بنابراين مي‌طلبد كه در زمينه تحقيقات و آموزش تلاش بيشتري صورت گيرد.
شرفي گفت: توليد قير نسل جديد يا PG بر كيفيت و عملكرد قير تاكيد دارد و به تناسب شرايط اقليمي براي هر منطقه نوع خاصي از آن توصيه مي‌گردد.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي لرستان افزود: در استان لرستان بيش از 8هزار كيلومتر راه وجود دارد كه در مركز تحقيقات وزارت راه و شهرسازي براساس شرايط اقليمي متنوع استان، براي شهرستان‌هاي پلدختر؛ كوهدشت؛ رومشكان؛ دوره چگني و خرم‌آباد به سمت جنوب قير پي‌جي 16-64، شهرستان‌هاي سلسله و دلفان 22-58 و براي شهرستان‌هاي دورود؛ بروجرد؛ ازنا؛ اليگودرز و خرم‌آباد به سمت شمال‌شرقي قير 22-64 توصيه شده است.
وي از حضور نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي به‌ويژه بنياد مسكن، راه و شهرسازي، آزمايشگاه مكانيك خاك، نوسازي مدارس، سازمان همياري شهرداري‌ها، پيمانكاران و مشاوران قير و آسفالت قدرداني و به‌طور ويژه از شركت نفت قيران‌پخش به‌عنوان مجري برگزاري اين كارگاه‌ها در كشور تقدير كرد.
 
لازم به ذكر است، این كارگاه یک‌روزه با هدف خلق تجارب جدید با همکاری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده كه مدرس آن دكتر نادر طباطبايي از اساتيد برجسته دانشگاه شريف و بنيان‌گذار قير پي‌جي در ايران است.
قیر PG از قابليت تنظیم دما در سردترین و گرم‌ترین دمای روز برخوردار و استفاده از آن، حداقل عمر آسفالت را ١,٥ تا ۲ سال افزایش می‌دهد.
 مشخصات:
نظرات: *